Ekrana gelmek için gün sayan yeni dizilere yakından bakalım

Işınla Bizi Scotty 13.10.2017 Siyah Beyaz Aşk
Siyah Beyaz Aşk

Çok sayıda dizi ekrana gelmek ve izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor. Konuları, yapım firmaları, kadrolarıyla birbirinden iddialı bu dizilere yakından bakalım.

 
SİYAH BEYAZ AŞK
 
Geçen sezonun başlarında Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün'ün bir Ay Yapım projesinde biraraya geliyor olduğu haberi heyecan yaratmıştı. İki ünlü oyuncu, daha önce de defalarca Ay Yapım'la çalışmış olan Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat'ın senaryosunu yazdığı 'Siyah Beyaz' projesinde yer alacaktı. Son anda ortaya çıkan bir sorunla proje değişti; Tatlıtuğ ve Büyüküstün, Ece Yörenç'in Cesur ve Güzel projesinin çekimlerine başladı.
 
Bundan bir yıl sonra Ergenekon ve Canpolat'ın projesi, 'Siyah Beyaz Aşk' adıyla D Productions tarafından Kanal D için hazırlanmaya başladı. Başrollerinde İbrahim Çelikkol ve Birce Akalay yer alıyordu. Bir katilin, kendisini insanları kurtarmaya adamış bir doktorla yolunun kesişmesiyle başlayan; birbirlerinden siyah ve beyaz kadar farklı olan bu iki insanın aşkını anlatan dizinin fragmanlarında, başrol oyuncularının uyumu dikkat çekiyor. Suç dünyası içinde geçen aksiyon sahneleriyle de heyecan vaat eden dizinin kadrosunda Muhammet Uzuner, Arzu Gamze Kılınç, Kıvanç Kasabalı ve Ece Dizdar da yer alıyor; yönetmen koltuğunda ise Yasin Uslu oturuyor.
 
16 Ekim Pazartesi - Kanal D

 

YÜZ YÜZE

Tims & B ortaklığının yeni projesi olan Yüz Yüze bir aksiyon-polisiye. Merkezinde ise yine bir aşk hikayesi yer alıyor. Poyraz Karayel ve Söz dizilerinin senaristi olan Ethem Özışık'ın senaryosunu yazdığı dizi, Seliha adında bir polis ve peşinde olduğu çetenin lideri Cihangir arasında, birbirlerini aradıklarından habersiz gelişen aşk hikayesini anlatıyor. Yönetmenliğini Osman Taşçı'nın üstlendiği 'Yüz Yüze' Show Tv'de ekrana gelecek. 

Geçtiğimiz sezonun başarılı dizilerinden 'Hayat Şarkısı'nda izlediğimiz Birkan Sokullu ile son olarak 'Analar ve Anneler'de izlediğimiz Sinem Kobal'ı buluşturan dizide ayrıca Taner Ölmez, Özgür Emre Yıldırım, Ece Çeşmioğlu, Rüzgar Aksoy, Başak Daşman, Ali Seçkiner, Muhammet Çakır, Selin Yeninci, Merve Dizdar, Nihal Telcan, Kaan Uluca, Celal Öztürk'ü de izleyebileceğiz. 

19 Ekim Perşembe - Show TvASLAN AİLEM

Sıcak bir aile komedisi olma iddiasındaki 'Aslan Ailem' Filinta, Payitaht Abdülhamid, İsimsizler gibi dizilerin yapımcısı Es Film tarafından TRT için hazırlanıyor. 

Karakterleri birbirinden farklı 4 erkek kardeş ile anne, baba ve babaannelerin etrafında dönen, bu eksende birbiriyle sürpriz bağlantılar yaşayacakları romantik, heyecanlı hikâyeleri de içinde barındıran tatlı, sıcak ve komik bir aile dizisi olarak ekrana gelmeye hazırlanan Aslan Ailem'in senaryosu Nuray Uslu ve Ayça Mutlugil'e ait. Zerrin Sümer, Benian Dönmez, Hakan Salınmış, Ferdi Sancar, Akın Akınözü, Fırat Altunmeşe, Bora Akkaş, Levent Özdilek, Burcu Özberk, Esra Sönmezer, Eda Şölenci, Mehmet Şeker ve İpek Özağan kadroda yer alan isimler.

22 Ekim Pazar - TRT1


 ÇUKUR

Ay Yapım'ın, konusu ve kadrosuyla oldukça iddialı olan dizisi Çukur'un senaryosu Kavak Yelleri, Güneşi Beklerken, Acil Aşk aranıyor ve Hayatımın Aşkı gibi dizileri de kaleme almış olan Gökhan Horzum'a ait.

Ay Yapım'ın yine aynı kanalda, aynı tür ve aynı gündeki diğer dizisi İçerde ile pek çok ortak oyuncusu bulunan Çukur'un başrollerini Aras Bulut İynemli ve son olarak Bodrum Masalı'nda izlediğimiz Dilan Çiçek Deniz paylaşıyor. Zengin kadroda ayrıca Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Mustafa Üstündağ, Rıza Kocaoğlu, Nebil Sayın, Kubilay Aka ve usta oyuncular Ercan Kesal ile Perihan Savaş yer alıyor. İlgi çekici fragmanlar ve afişlerle kendisini tanıtan dizinin konusuna gelirsek;
İstanbul'un zorlu mahallelerinden Çukur'u yöneten Koçova ailesi, tam uyuşturucuya izin vermeme konusunda pes etmek üzereyken ailenin gözü kara oğlu Yamaç yıllar sonra geri döner. Yamaç sonsuz aşkı bulduğuna inandığı Sena'yla yeni bir hayata başlıyorken Çukur'a dönmek zorunda kalır. Yamaç’ın Çukur’daki geleceği ve Sena’nın geçmişi ortak bir hayat kurmalarına izin verecek midir?

23 Ekim Pazartesi - Show Tv

 
KADIN

Japon draması Mother'dan uyarlanan 'Kadın'ın yapımcı firması Med Yapım. Uyarlama senaryoyu ünlü yazar Hande Altaylı kaleme alıyor. Son olarak, online dizi Fi'de konuk oyuncu olarak izlediğimiz Özge Özpirinçci ve Muhteşem Yüzyıl Kösem'de izlediğimiz Caner Cindoruk'un başrollerini paylaştığı dizinin kadrosunda ayrıca Bennu Yıldırımlar, Ayça Erturan, Ece Özdikici, Şerif Erol, Seray Kaya, Feyyaz Duman, Devrim Özder Akın, Kübra Süzgün, Ali Semi Sefil yer alıyor. 'Kadın' eşini kaybetmiş, hayatın içinde iki çocuğunun ağırlığını ve sevgisini yüreğinde coşkuyla taşıyan, onları fakirliğin ve yaşam mücadelesinin içinde güldürmeyi ve hayatın zorluklarına kendini siper ederek korumayı başaran bir annenin, Bahar’ın öyküsü. Merve Girgin Aytekin'in yönetmenliğini üstlendiği dizinin kanalı FOX.

24 Ekim Salı - FOX


 

Paylaş