Haftanın dizi gündemi

Uzunçorap 16.05.2016 Baba Candır
Baba Candır

Yılın 20. haftası (15 Mayıs - 21 Mayıs 2017) 2 final, 1 saat değişikliği, 2 yayınlanmayan yeni bölüm ve yayınlanan yeni bölümler ile yine kıpırtılı bir hafta. 

Bu hafta akşam kuşağında yeni bölümleriyle 31 yerli dizi yayınlanıyor.
Bu hafta en çok dizi yayınlanan günler 5'er diziyle pazartesi, salı, cuma ve cumartesi günleri.
Haftanın en az dizi yayınlanan günü 3 diziyle çarşamba günü.
Perşembe ve Pazar günleri ise 4 dizi yayınlanıyor.
 
 
                                                  * * * * *

  
Final yapan diziler: 
Bir Deli Sevda: Show Tv'nin 1 aylık aradan sonra geçtiğimiz hafta gün değişikliğiyle salı akşamı ekrana gelen dizisi "Bir Deli Sevda" bu hafta 4. bölümüyle final yapıyor. 

Baba Candır:
TRT1'in 63. bölümden itibaren perşembe akşamları ekrana gelmeye başlayan aile-komedi dizisi "Baba Candır"  bu hafta 66. bölümüyle ekrana veda ediyor.
Bu hafta yayınlanmayan diziler: 
Bu Şehir Arkandan Gelecek: Yayın saatinde Fenerbahçe - Medipol Başakşehir maç yayını var.  Dizinin yeni bölümü (18. Bölüm) haftaya ekrana gelecek.

İkisini de Sevdim: Dizinin yeni bölümü (4. bölüm) haftalık yayın akışında önce yer alıyordu fakat sonra revizyonda çıkarıldı. Dizi gelecek haftanın yayın akışında da görünmüyor. Yine de eğer 4. bölüm çekimi yapıldıysa, Show Tv dizisi "Bir Deli Sevda" nın son iki bölümü nasıl ki bir ay aradan sonra yayınlandıysa, kanal farklı da olsa  "İkisini de Sevdim" için de aynı şey geçerli olabilir, geç bir yayın saatinde ekrana gelebilir diye tahmin ediyorum. 
 
  
Yayın günü ve saati değişen diziler: 
Lise Devriyesi: TRT1'in pazar akşamları ekrana gelen gençlik dizisi "Lise Devriyesi" 23:30'da ekrana gelecek. Dizinin yayın saatinde ise basketbol maçı canlı yayını gerçekleşecek.
 
Özel durum:   
Fi: Dizinin 7. bölümü 5 Mayıs Cuma günü ekrana gelmişti. 2 hafta aradan sonra 8. ve 9. bölümler bu cuma online olarak izlenebilecek.
    
 
                                 * * * * *
 
Günler itibariyle dizilerin durumuna yakından bakalım..
 
 
Pazartesi günü haftanın en stabil günlerinden biri. Pazartesinin dizileri şöyle: TRT1'de "Hangimiz Sevmedik", Show Tv'de "İçerde", Kanal D'de "İsimsizler", Atv'de "Kırgın Çiçekler" ve Star Tv'de "Söz". Günün en uzun süredir devam eden dizisi bu hafta 84. bölümü yayınlanacak olan "Kırgn Çiçekler",  en yenisi ise 7. bölümüyle "Söz". Günün uzun soluklu dizilerinden "Hangimiz Sevmedik" önümüzdeki hafta final yapıyor. Pazartesi akşamı majör kanallardan sadece Fox Tv'de dizi yok. Bir ay önce "Kırlangıç Fırtınası"nın finali ile boşalan pazartesi akşamını kanal bu hafta da yerli bir komedi filmi ile doldurdu.
 
 
Salı günü geçen haftadan şu bakımdan farklılaşıyor: Geçen hafta 3. bölümüyle ekrana dönen Show Tv'nin yeni dizisi "Bir Deli Sevda" bu hafta final bölümüyle ekrana geliyor. Dizinin yayın saati 00:15. Günün diğer dizileri, "O Hayat Benim"in gidişiyle günün kıdem bayrağını devralan Atv dizisi "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" (69. bölüm), Star Tv'de "Anne", Kanal D'de "Hayat Şarkısı". "Sevda Kuşun Kanadında"nın finalinden bu yana TRT1'de salı akşamları belli bir dizi yok. Bu hafta önce Altın Petek yarışma programı, ardından "Lise Devriyesi" dizisinin tekrar bölümü ekrana gelecek.
 
Çarşamba günü, Atv'nin uzun süredir yayını dalgalı bir seyir izleyen yani bir hafta yayınlanan, bir hafta yayınlanmayan dizisi "Bu Şehir Arkandan Gelecek" bu hafta yayınlanmıyor. Yayın saatinde Fenerbahçe - Medipol Başakşehir maç yayını var.  Kanal D dizisi "Evlat Kokusu" geçen hafta final yapmıştı. Kanal bu hafta "Evlat Kokusu"ndan boşalan yayın saatinde "Tv'de ilk kez" duyurusuyla "Lego" adlı yabancı animasyon filmi ekrana getirecek. Günün diğer dizileri: TRT1'de "Diriliş Ertuğrul" Star Tv dizisi "Kara Sevda" ve Fox Tv dizisi "No: 309". Günün en eski dizisi 88 bölümle "Diriliş Ertuğrul". Show Tv'de bu akşam dizi yok. Kanalda prime time'da yine komedi türünde yerli film (Çarşı Pazar) yayınlanacak.
 
Perşembe günü haftanın final dizisi olan diğer günü. "Baba Candır" 2 hafta aradan sonra final bölümüyle son kez ekrana geliyor. Ayrıca bugün Atv dizisi "İkisini de Sevdim" ilk yayın akışında yer almasına rağmen revizyonlarda akıştan çıkmış görünüyor. Dizinin yayın saatinde "Kim Milyoner Olmak İster?" yarışma programı yayınlanacak. Günün diğer dizileri: Star Tv'de "Cesur ve Güzel", Fox Tv'de "Çoban Yıldızı" ve Kanal D'de "Vatanım Sensin". Perşembe günü dizisi olmayan diğer kanal Show Tv. Kanal perşembe akşamında en son 16 Martta "Cesur Yürek"in final bölümünü yayınlamıştı. Bu hafta perşembe akşamı Show Tv'de Ali Sunal'ın sunduğu "Bir Sorun mu Var" yarışma programı yayınlanacak.
 
Cuma günü, iki hafta aradan sonra online kanal Puhu Tv'nin dizisi Fi'nin iki yeni bölümi (8 ve 9) yayınlanıyor. Bu akşam Fox Tv ve Show Tv'de dizi yok. Fox Tv'de yabancı film (Jack Reacher), Show Tv'de "Güldür Güldür Show" var. Günün diğer dizileri ise şöyle: Kanal D'de "Arka Sokaklar", Atv'de "Aşk ve Mavi", Star Tv'de "İstanbullu Gelin",  TRT1'de "Payitaht Abdülhamit".
 
Cumartesi günü de geçen haftaki düzenini koruyan bir gün. Günün dizileri: Adı Efsane (Kanal D), Fazilet Hanım ve Kızları (Star Tv), Kalbimdeki Deniz (Fox Tv), Seksenler (TRT1), Yeni Gelin (Show Tv). Bu akşam Atv'de dizi yok, Murat Yıldırım'ın sunduğu "Kim Milyoner Olmak İster" yarışması var.
 
Pazar günü, Lise Devriyesi'ndeki saat değişikliğiyle geçen haftadan farklılaşıyor. Dizi bu hafta 23:30'da ekrana geliyor. Star Tv "Hayat Bazen Tatlıdır" dizisinden 3 hafta önce boşalan yayın kuşağında bu hafta da yerli bir film yayınlıyor.  "Tv'de İlk" duyurusuyla "İftarlık Gazoz" komedi-dram türündeki yerli filmi ekrana getiriyor. Bu akşam Show Tv'de de dizi yok. Kanalda "Madalyon" (aksiyon, polisiye) isimli yabancı film ekrana gelecek. Günün diğer dizilerine gelince ise  Kanal D'de "Bodrum Masalı", Fox Tv'de "Savaşçı", Atv'de "Seni Kimler Aldı".
 
 
                                                      * * * * *
 
Bu hafta 6 majör kanalın tamamının da dizi yayınladığı bir gün yok.
Bu hafta geçen haftayla aynı sayıda dizi yayınlanıyor.
Bu hafta yayın tablosuna eklenenler: Fi
Bu hafta yayın tablosundan eksilenler: Bu Şehir Arkandan Gelecek
 

 


 

Paylaş