Yeni haftanın dizi gündemi

Uzunçorap 10.04.2017 Ölene Kadar
Ölene Kadar

Yılın 15. haftası (10 Nisan - 16 Nisan 2017), final yapan 2 dizi, yayınlanmayan 5 dizi ve gün değiştiren 1 diziyle birlikte yine hareketli bir hafta.  Haftanın en çok dizi yayınlanan günleri, 6'şar diziyle pazartesi, salı ve cuma günleri. En az dizi yayınlanan gün ise referandum özel yayınları sebebiyle dizi sayısı ikiye inen pazar. Bu hafta toplam 34 dizi yayınlanıyor.

 
 
                                                   *****
 
Final yapan diziler: Aşk ve Gurur (11 Nisan Salı, Show Tv), Ölene Kadar (13 Nisan Perşembe, Show Tv)                     
 
Bu hafta yayınlanmayan diziler: Baba Candır (Yayın saatinde UEFA Avrup ligi çeyrek final karşılaşması "Lyon-Beşiktaş maçı yayınlanıyor, TRT1), Fi (İlk üç bölümü ilk yayınında yayınlandı, yeni yayın tarihi henüz belli değil, Puhu Tv), Hayat Bazen Tatlıdır (Star Tv), Lise Defteri (TRT1), Savaşçı (Fox Tv) dizileri ise referandum özel yayınları sebebiyle yayınlanmıyor.
 
Gün değiştiren diziler: O Hayat Benim (Savaşçı dizisinin başlamasıyla pazar gününden salıya alınmış ve geçen hafta yayınlanmamıştı. Bu hafta yeni yayın günü olan salıda, Fox Tv). Geçen hafta yayına başlayan "Bir Deli Sevda" dizisinin de ilginç bir durumu oldu. Dizi ilk bölümüyle çarşamba günü ekrana geldi. Reytinglerinin düşük olması sebebiyle olması muhtemel, dizinin pazar gününe alındığı duyuruldu ve saat 20:00'de ilk bölüm tekrar yayınlandı. Herhalde Show Tv diziyi bir de pazar günkü rakipleri arasında denemek ve şans vermek istedi. Fakat pazar günü reytingleri de pek verimli olmadığı için olsa gerek, dizinin yayın günü tekrar çarşambaya alındı. 
 
 
 
                                 *****
 
Günler itibariyle dizilerin durumuna yakından bakalım..
 
 
Pazartesi günü haftanın stabil günü. Geçen hafta ilk kez ekrana gelen "Söz" ikinci bölümüyle ekranda.
Pazartesi gününün diğer dizileri ise "Hangimiz Sevmedik" (TRT1), İçerde (Show Tv), İsimsizler (Kanal D), Kırgın Çiçekler (Atv), Kırlangıç Fırtınası (Fox Tv) ve Söz (Star Tv). Pazartesi (6) diziyle haftanın şampiyon günlerinden.
 
Salı günü haftanın hareketli günlerinden.  İki hafta önce pazar gününden salıya kaydırılan  Show Tv dizisi  "Aşk ve Gurur" 6. bölümüyle final yapıyor.  4. sezondaki Fox Tv dizisi "O Hayat Benim" ise geçen hafta "Savaşçı" dizisinin başlamasıyla pazar yayın akışından çıkarılmış ve yeni bölümü için bu haftayı beklemişti. Dizi bir hafta aradan sonra yeni yayın günü salıda ekranda. Bu değişikliğin dizinin reytinglerini nasıl etkileyeceği tabii merak konusu. Öte yandan "Savaşçı" oldukça iyi izlenme oranlarıyla açılış yaptı. Salı gününün diğer dizileri ise: Star Tv'de "Anne", Atv'de "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz", Kanal D'de, günün en genç dizisi, üçüncü bölümüyle "Kara Yazı", Fox Tv'de PT2 yayın kuşağında yayınlanan "Muhteşem Yüzyıl: Kösem".
 
 
Çarşamba gününe de stabil demek mümkün. Geçen hafta ilk kez ekrana gelen Show Tv'nin yeni dizisi "Bir Deli Sevda"  ikinci bölümüyle izleyenlerin karşısında. "Bir Deli Sevda" geçen hafta çarşambadan pazara alınmıştı ama bu hafta tekrar ilk yayın gününe döndü. Bu hafta reytinglerini arttırması gerekiyor. Geçen hafta maç yayını sebebiyle yayınlanmayan "Bu Şehir Arkandan Gelecek (Atv)" yeni bölümüyle ekranda. BSAG'in dönüşüyle, çarşamba gününün dizi sayısı geçen haftadan bir artarak 6'ya çıkıyor. Çarşamba gününün diğer dizileri ise "Diriliş" (TRT1), "Evlat Kokusu" (Kanal D), "Kara Sevda" (Star Tv) ve 
"No: 309"(Fox Tv).
 
 
Perşembe gününün hareketlerinden ilki TRT1'in önümüzdeki haftalarda final yapmaya hazırlanan aile-romantik-komedi dizisi "Baba Candır"dan geliyor. Dizi şu sıralar ekranda bir var bir yok. İki haftada ekranda olmayan dizi, geçen hafta yayınlanmıştı. Bu hafta yine yok. Yayın saatinde önce "Kendi Düşen Ağlamaz" yarışması, ardından Uefa Avrupa ligi çeyrek final karşılaşması (Lyon - Beşiktaş) maçı olacak. Perşembenin diğer gündemi ise büyük beklentilerle başlayan iddialı Tims yapımı Atv dizisi "Ölene Kadar"ın final yapması. Dizi 13. bölümüyle ekrana veda ediyor. Perşembenin diğer dizileri: "Cesur ve Güzel" (Star Tv), "Çoban Yıldızı" (Fox Tv), "Vatanım Sensin" (Kanal D)
 
 
Cuma günü iki hafta önce ilk kez seyirciyle buluşan yeni dizi "Fi"nin yeni bölümü bu hafta da yayınlanmıyor.  İlk üç bölümü birlikte yayınlanan ve bir online kanal olan Puhu Tv'nin ilk projesi olarak hayata geçen "Fi"nin 4. bölümünün yayın tarihi henüz belli değil. Günün diğer dizileri ise geçen haftaki düzenlerini koruyorlar. Kanal D'de "Arka Sokaklar", Atv'de "Aşk ve Mavi", Fox Tv'de "Dayan Yüreğim", Star Tv'de "istanbullu Gelin" ve TRT1'de "Payitaht".
 
 
Cumartesi haftanın bir diğer stabil günü. 5 diziye ev sahipliği yapan cumartesi gününün dizileri: Star Tv'de 4. bölümüyle ekrana gelecek  "Fazilet Hanım ve Kızları", 6. bölümüyle Show Tv dizisi "Yeni Gelin", Kanal D'de 12. bölümüyle "Adı Efsane", Fox Tv'de 25. bölümüyle "Kalbimdeki Deniz" ve TRT1'de 27 Mayıs'ta final yapacağı duyurulan, günün en eski dizisi, 222. bölümüyle "Seksenler".
 

Haftanın son günü pazara ağırlıklı olarak referandum özel yayınları damga vuruyor ve toplam 5 diziden sadece ikisi yeni bölümleriyle ekrana geliyorlar: Kanal D dizileri "Bodrum Masalı"  ve "Hayat Şarkısı". Geçen hafta ilk bölümüyle sükse yapan Fox Tv dizisi "Savaşçı", Star Tv dizizi "Hayat Bazen Tatlıdır" ve Lise Devriyesi (TRT1) bu hafta ekranda yoklar. 
 
 
                                                      *****
 
Bu hafta pazartesi ve çarşamba akşamları, 6 majör kanalın tamamı dizi yayınlıyor. 
Bu hafta geçen haftadan 2 dizi eksikle, toplam 34 dizi yayınlanıyor. 
Bu hafta yayın tablosuna eklenenler: Bu Şehir Arkandan Gelecek, O Hayat Benim 
Bu hafta yayın tablosundan eksilenler: Baba Candır, Hayat Bazen Tatlıdır, Lise Devriyesi, Savaşcı
 
 

 


 

Paylaş