Yeni haftanın dizi gündemi

Uzunçorap 18.04.2017 Kırlangıç Fırtınası
Kırlangıç Fırtınası

Yılın 16. haftası (17 Nisan - 23 Nisan 2017), final yapan 1 dizi, ve gün değiştiren 2 diziyle, önceki haftaya göre durağan bir hafta. Yazıyı hazırladığım bugün itibariyle yayınlanmayan dizi yok ama son dakika değişiklikleri elbette her an olabilir. Örneğin "Kırlangıç Fırtınası"nın final kararı pazartesi günü belli oldu ama en azından şu anki durum böyle.

Bu haftanın ilginç durumlarından biri de, yeni Show Tv dizisi "Bir Deli Sevda" ile ilgili. Geçen hafta 2. bölümü yayınlanan dizi için bir final duyurulmadı ama bu hafta kanalın yayın akışında yer almıyor. Böylece eğer son çekilen bölümü de yayınlayalım derlerse geç bir yayın saatinde de olsa ekranda görmeyi bekleyebiliriz. Aksi takdirde duyurulmasa da dizi geçen hafta final yapmış oluyor.

 
Bu haftanın en çok dizi yayınlanan günleri, 6'şar dizi ile pazartesi ve cuma günleri. En az dizi yayınlanan gün ise dört diziyle perşembe. Bu hafta toplam 36 dizi yayınlanıyor.
 
 
                                                                                * * * * *
 
Final yapan dizi: Kırlangıç Fırtınası (17 Nisan Pazartesi, Fox Tv)
 
Bu hafta yayınlanmayan diziler: -
 
Gün değiştiren diziler: Bu hafta yayın günü değişen iki dizi var: Hayat Şarkısı ve Kara Yazı. Kendi içlerinde gün değiştirdiler. İki dizi arasında ilginç bir durum oldu. "Kara Yazı" başlayacağı zaman, yayın akışında salı gününe alındı ve başladığından bu yana salı akşamları ekrana gelen "Hayat Şarkısı" pazar gününe kaydırıldı. Fakat "Kara Yazı" ilk üç bölümünde reytingler itibarıyle beklentilerin altında kaldı. Bu sebeple olsa gerek, bu haftadan itibaren "Hayat Şarkısı" kendi gününe dönüyor ve "Kara Yazı" da pazar gününe kayıyor. Kimbilir, belki de pazar akşamı "Kara Yazı" için daha faydalı olur. Beklenip görülecek. Bu hafta Kanal D dizizi "Hayat Şarkısı"nın pazar gününden eski yayın günü salıya geri dönmesi gibi, geçen hafta da Show Tv dizisi "Bir Deli Sevda" pazar gününden ilk yayın günü çarşambaya dönmüştü. 
 
 
 
                                 * * * * *
 
Günler itibariyle dizilerin durumuna yakından bakalım..
 
 
Pazartesi günü haftanın fırtınalı günü. 7. bölümüyle ekrana gelen Kırlangıç Fırtınası (Fox Tv) final yapıyor.
Günün en yeni dizisi "Söz" (Star Tv) 3. bölümüyle, en kıdemlisi "Kırgın Çiçekler" (Atv) ise 80. bölümleriyle ekrandalar. Pazartesi (6) diziyle haftanın yine şampiyon günlerinden ama "Kırlangıç Fırtınası"nın gidişiyle pazartesi önümüzdeki hafta şampiyonluğu kaybedecek. 
 
Salı gününün hareketi, gün değişikliği. "Kara Yazı"nın gelmesiyle pazar gününe yollanan "Hayat Şarkısı" 3 hafta aradan sonra kendi gününe geri dönüyor. Bu değişiklik dizinin izleyicisini de sevindirmiş görünüyor. Bu da normal. Çünkü seyirci bir diziyi düzenli izleyebilmek için hayatında çeşitli düzenlemeler yapıyor ve özellikle de uzun sezonlu dizilerde yılların alışkanlığı söz konusu oluyor. Bizim ev meydanından aldığım izlenime göre "Hayat Şarkısı" şu sıralar atakta, bölümler ilginçleşmiş, eskisinden daha meraklı bir hale gelmiş. Öte yandan "Kara Yazı"yı bu hafta bu adreste bulmayı bekleyenler için de bir düş kırıklığı söz konusu. Çünkü dizi pazar gününe taşındı ve 4. bölümüyle pazar günü ekrana gelecek.  Geçen hafta referandum yayını sebebiyle son dakikada yayınlanamayan "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" bu hafta yeni bölümüyle ekranda.
Bu hafta salı gününde 5 dizi var. Geçen hafta Aşk ve Gurur (Show Tv)'un final yapmasıyla boşalan yer dolmadı. Günün en genç dizisi, 24. bölümüyle "Anne", en kıdemlisi ise, salı günündeki ikinci haftasıyla günün yenisi ama 129. bölümüyle sektörün eskisi "O Hayat Şarkısı".
 
Çarşamba günü sürprize açık, belirsiz bir durum ihtiva ediyor. Geçen hafta ikinci bölümüyle ekrana gelen "Bir Deli Sevda" (Show Tv) bu hafta yayın akışında yok ama çekimler sürdü ve final bölüm yayınlanacak mı, yoksa dizi geçen hafta final yaptı mı kabul edilecek, bir belirsizlik var.
Geçen hafta referandum yayını sebebiyle yayınlanamayan "Evlat Kokusu" bu hafta yeni bölümüyle ekranda. 
Çarşamba günü 5 diziyle yayında. Günün en yenisi 6. bölümü ekrana gelecek Evlat Kokusu (Kanal D), en kıdemlisi ise 85. bölümüyle Diriliş Ertuğrul (TRT1).
 
Perşembe günü bu hafta kavuşmalı bir gün. Geçen hafta maç yayını sebebiyle yayınlanmayan "Baba Candır", bir hafta aradan sonra yeni bölümüyle ekranda. 
Geçen hafta final yapan Atv dizisi "Ölene Kadar"ın yeri dolmadı, Perşembe 4 dizisiyle haftanın en mini günü. En genç dizisi, 8. bölümüyle Çoban Yıldızı, perşembe akşamının gökyüzünde parlıyor, en kıdemli dizisi ise, perşembe günündeki ikinci bölümüyle günün yenisi ama 64. bölümüyle sektörde ikinci baharını yaşayan "Baba Candır."
 
Cuma günü de kavuşmalı bir gün. yeni bölümlerinin ne zaman yayınlanacağı uzun süredir belirsizliğini koruyan online dizi "Fi" tam üç hafta aradan sonra 3,4 ve 5. bölümleriyle nihayet bu hafta yayında. Geçen hafta referandum yayını sebebiyle yayınlanmayan "Payitaht" dizisi de yeni bölümüyle ekranda. 
Cuma günü 6 dizisiyle haftanın en çok dizi yayınlanan bir diğer günü. Günün en genç dizisi "Fi", en kıdemli dizisi "Arka Sokaklar." "Arka Sokaklar" 438. bölümüyle, sadece bugünün değil, pazartesiden pazara tüm yayın tablosunun da en eskisi. 
 
Cumartesi hafta bu hafta da stabilitesini koruyor. 5 diziye ev sahipliği yapan cumartesi gününün dizileri: Star Tv'de 5. bölümüyle ekrana gelecek "Fazilet Hanım ve Kızları", 6. bölümüyle Show Tv dizisi "Yeni Gelin", Kanal D'de 13. bölümüyle "Adı Efsane", Fox Tv'de 26. bölümüyle "Kalbimdeki Deniz" ve TRT1'de günün en eski dizisi 223. bölümüyle "Seksenler". 
 
Geçtiğimiz hafta pazar günü, referandum sebebiyle hiçbir dizi yayınlanamamıştı. Bu hafta ekrana dönüyorlar. İçlerinden "Hayat Şarkısı" bu haftadan itibaren artık salı akşamları yayınlanıyor, pazar gününe ise salı gününden "Kara Yazı" dizisi geldi.
Günün en yeni dizisi Fox Tv'den "Savaşçı". Dizinin ilginç bir durumu oldu. Önceki hafta ilk bölümü yayınlanan dizi sosyal medyada epey ses getirmiş ve iyi de reyting almıştı. Geçen hafta ise referandum yayınları sebebiyle ikinci bölümü yayınlanamadı. Yeni başlayan bir dizi için istenmeyen bir durum olsa da, "Savaşçı" bu durumun altından kalkar diye tahmin ediyorum. 
Günün en kıdemli dizisi ise, "O Hayat Benim"in gün değiştirip salıya gitmesiyle birlikte,  kıdemi devralan 32. bölümündeki "Bodrum Masalı". 
 
 
                                                                             * * * * *
 
Bu hafta pazartesi akşamı, 6 majör kanalın tamamı dizi yayınlıyor. 
Bu hafta geçen haftadan 7 dizi artışla, toplam 36 dizi yayınlanıyor. 
Bu hafta yayın tablosuna eklenenler: Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Hayat Şarkısı, Evlat Kokusu, Baba Candır, Fi, Payitaht, Bodrum Masalı, Hayat Bazen Tatlıdır, Lise Devriyesi, Savaşçı
Bu hafta yayın tablosundan eksilenler: Aşk ve Gurur, Bir Deli Sevda, Ölene Kadar
 
 

 

Paylaş