Yeni haftanın dizi gündemi

Uzunçorap 27.04.2017 Dayan Yüreğim
Dayan Yüreğim

Yılın 17. haftası (24 Nisan - 30 Nisan 2017), yeni başlayacak ve final yapan 2'şer diziyle ve yayınlanmayan 3 diziyle oldukça hareketli bir hafta. 

 
Bu haftanın en çok dizi yayınlanan günü, 6 diziyle pazar günleri. En az dizi yayınlanan gün ise
3 diziyle çarşamba. Bu hafta toplam 34 dizi yayınlanıyor.
 
 
                                                                              * * * * *
 
İlk kez ekranla buluşacak diziler: İkisini de Sevdim (27 Nisan Perşembe, Show Tv), Seni Kimler Aldı (30 Nisan Pazar, Show Tv)   
 
Final yapan diziler: Dayan Yüreğim (13. blm, 28 Nisan Cuma, Fox Tv) , Hayat Bazen Tatlıdır (26. blm, 30 Nisan Pazar, Star Tv)
 
Bu hafta yayınlanmayan diziler: Bu Şehir Arkandan Gelecek (Yayın saatinde Medipol Başakşehir - Fenerbahçe maçı yayınlandı, Atv), Diriliş Ertuğrul (Yayın saatinde kolaj bölümü yayınlandı, TRT1), Fi (Dizinin ilk 6 bölümü 3'er bölümler halinde ve birkaç hafta arayla yayınlandı, Puhu Tv)
 
                                                                               * * * * *
 
Günler itibariyle dizilerin durumuna yakından bakalım..
 
 
Pazartesi günü, geçen haftanın aksine bu hafta sakin. Geçen hafta "Kırlangıç Fırtınası"nın final yapmasıyla bu hafta dizi sayısı 5'e inen pazartesi günü, bu hafta şampiyonluğu 6 dizi yayınlayan pazar gününe kaptırmış durumda. Pazartesinin dizileri şöyle: TRT1'de 36. bölümüyle ekrana gelecek  "Hangimiz Sevmedik", 31. bölümüyle Show Tv dizisi "İçerde", Kanal D'de 5. bölümüyle "İsimsizler", Star Tv'de 4. bölümüyle "Söz" ve Atv'de günün en çok bölümlü dizisi, 81. bölümüyle "Kırgın Çiçekler".
 
Salı günü de pazartesi gibi geçen hafta hareketliydi, bu hafta ise süt liman. Salı günü dizilerinin tamamı yeni bölümleriyle ekrana geliyorlar. Salı gününün en eski toprak dizisi "O Hayat Benim" finalinden bir önceki bölümüyle (129. bölüm) ekrana geliyor. "O Hayat Benim"in gidişiyle kıdem bayrağını "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" (66. bölüm) devralacak. 
 
Çarşamba günü, haftanın "yayınlanmayan diziler" günü. "Bu Şehir Arkandan Gelecek" ve "Diriliş Ertuğrul" dizileri yayınlanmadı. "Evlat Kokusu", "Kara Sevda" ve "No: 309" dizileri yeni bölümleriyle ekrana geldi. Çarşamba 3 diziyle, haftanın en az dizi yayınlanan, en mini günü oldu. 
 
Perşembe bu hafta yeni dizi heyecanı taşıyan günlerden biri. Atv'nin yen dizisi "İkisini de Sevdim" bu akşam seyirciyle buluşuyor.  Bu diziyle birlikte Atv, 13. bölümüyle final yapan "Ölene Kadar" dizisiyle boşalan perşembe gününü bir hafta ara verdikten sonra yeni bir diziyle doldurmuş oluyor. 
 
Cumartesi stabil. Başladıklarından bu yana reytingleriyle iyi birer çıkış yakalayan günün yeni dizileri "Fazilet Hanım ve Kızları"  ve "Yeni Gelin" de olmak üzere, tüm diziler yeni bölümleriyle ekrandalar.
 
Pazar haftanın en hareketli günü. Star Tv dizisi "Hayat Bazen Tatlıdır" 26. final bölümüyle ekrana veda ediyor. Bugün bir de doğum var: Atv dizisi "Seni Kimler Aldı" ilk kez ekrana geliyor. Pazar günü (6) diziyle haftanın en çok dizili, şampiyon günü.
 
 
                                                                            * * * * *
 
Bu hafta 6 majör kanalın tamamının da dizi yayınladığı hiçbir gün yok.
Bu hafta geçen haftadan 2 dizi eksikle, toplam 34 dizi yayınlanıyor. 
Bu hafta yayın tablosuna eklenenler: İkisini de Sevdim, Seni Kimler Aldı
Bu hafta yayın tablosundan eksilenler: Kırlangıç Fırtınası, Bu Şehir Arkandan Gelecek, Diriliş Ertuğrul, Fi
 
 

 

Paylaş