Yeni haftanın televizyon kanalları gündemi

Uzunçorap 12.04.2017 Aşk ve Gurur
Aşk ve Gurur

Yılın 15. haftasında (10 Nisan - 16 Nisan 2016) pazar günü yapılacak referandum sebebiyle tüm kanallarda hareketlilik söz konusu. Hafta başında tüm dizilerini yayınlayan tek kanal Kanal D gibi görünürken, bu yazıyı hazırladığım Çarşamba itibarı ile, bu akşam yayın akışında görünen "Evlat Kokusu"nun yayınlanıp yayınlanmayacağı belirsizleşmiş durumda. Eğer referandum yayını 21:00'de bitmezse, büyük ihtimalle yayınlanmayacaktır. Haftalık yayın akışında Kanal D diğer kanalların aksine pazar günü hem "Bodrum Masalı"nı, hem de "Hayat Şarkısı" dizisini yayınlayacağını duyurmuştu. Fakat çok sık olmasa da, hafta boyunca değişiklikler olabiliyor ve pazar gününde de akış değişebilir ama en azından şu anda durum bu şekilde. Kanal D mevcut durumda haftanın en çok dizisi olan kanalı. Pazar günü iki tane olmak üzere, hafta boyunca 8 dizisi var.

 
 
Haftanın diğer kanal hareketlerine gelirsek: 
 
Atv'de hafta başında bilinen bir hareketliliklerden biri Tims yapımı iddialı dizisi  "Ölene Kadar"ın perşembe akşamı 13. bölümüyle final yapmasıydı. Fakat salı günü planlanmayan şekilde, referandum canlı yayınının uzaması ile "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisi yayınlanamadı.
Atv'nin Kertenkele dizisinin 24 Aralık'ta final yapmasından beri cumartesi akşamları ve "Seviyor Sevmiyor" dizisinin 12 Şubat'ta final yapmasından beri pazar akşamları, yani en az dokuz haftadır hafta sonu bir dizisi yok. Bu cumartesi önceki haftalarda olduğu gibi, Murat Yıldırım'ın sunduğu "Kim milyoner olmak ister" yarışma programını ekrana getiriyor, pazar günü ise referandum yayını var.  Kanalın hazırlık aşamasında, çekimleri süren bir dizisi var: "Seni Kimler Aldı". Bu dizi ihtimalen "Ölene Kadar"dan boşalacak perşembe akşamı başlayabilir.
Atv bu hafta yayında 4 diziyle yayında: Kırgın Çiçekler (Pazartesi), Bu Şehir Arkandan Gelecek (Çarşamba), Ölene Kadar (Perşembe), Aşk ve Mavi (Cuma) 

 
Fox Tv'de birkaç hareketlilik söz konusu: Fox Tv geçtiğimiz hafta, 4 sezondur süren ve başladığından beri pazar akşamları ekrana gelen "O Hayat Benim" dizisinin yayın gününü kaydırarak, "Savaşçı" adlı yeni dizisini pazar günü başlatmıştı. Bundan dolayı geçen hafta yayınlanmayan "O Hayat Benim" bu hafta yeni bölümüyle, yeni yayın günü salıda ekrana geldi. Bu gün değişikliğinin dizinin reytinglerine etkisini başka bir yazıda inceleyeceğiz. "O Hayat Benim"in gelişiyle, haftalardır yayın saati değişkenlik gösteren "Muhteşem Yüzyıl: Kösem" 23:30'a alındı. Kanal D'den sonra Fox Tv de bir akşamda iki dizi birden yayınlayan ikinci kanal oldu.
Fox Tv geçen hafta iyi bir açılış yapan yeni dizisi "Savaşçı"yı bu pazar günü yeni bölümüyle ekrana getirmiyor. Pazar akşamı, birçok kanalda olduğu gibi Fox Tv'de de referandum yayını olacak.
Fox Tv haftanın en çok dizi yayınlayan ikinci kanalı, 7 diziyle yayında.
 
 
Show Tv bu hafta dizilerinden biri final yapan bir diğer kanal. Show Tv, reytingleri istenen düzeye ulaşamayan yeni dizisi "Aşk ve Gurur"u 3 haftadır salı akşamları ekrana getiriyordu. Dizinin izlenirliği yeni yayın gününde de olumlu yönde bir değişiklik gösteremedi. "Aşk ve Gurur" bu hafta 6. bölümüyle ekrana veda ediyor.
Show Tv'nin bir diğer hareketliliği yeni dizisi "Bir Deli Sevda" ile ilgili. Dizi geçen hafta yayına başladı. Reytingleri düşük geldi ve kanal diziyi Pazar gününe aldı. Fakat pazar günü de yeterince etkileşim sağlayamayan dizi geçen haftaki yayın günü olan çarşambaya döndü.
Show Tv haftanın en az dizi yayınlayan iki kanalından biri, 4 diziyle yayında. "Aşk ve Gurur"un final yapmasıyla ve halihazırda duyurulan yeni bir dizisi olmamasıyla birlikte dizi sayısı önümüzdeki hafta 3'e düşüyor.
 
 
Star Tv haftanın en stabil kanallarından. Pazar akşamları ekranla buluşturduğu "Hayat Bazen Tatlıdır"ı birçok diğer kanal gibi, referandum yayını sebebiyle bu hafta yayınlamıyor. Star Tv bulunduğumuz hafta dışında her akşama bir diziyle, en çok dizi yayınlayan kanallardan biri, 6 dizisiyle yayında.
 
 
TRT1'in hareketliliklerden ilki, önümüzdeki haftalarda final yapacak olan ve geçtiğimiz hafta çarşamba akşamına adığı "Baba Candır"la, diğeri ise pazar akşamında yer verebilmek için "Baba Candır"ı kaydırdığı yeni dizisi "Lise Devriyesi" ile ilgili. Her iki dizi de bu hafta yayınlanmıyor. "Baba Candır"ın yayın saatinde önce "Kendi Düşen Ağlamaz" yarışması, ardından Uefa Avrupa ligi çeyrek final karşılaşması (Lyon - Beşiktaş) maçı olacak. "Lise Devriyesi"nin yayın saatinde ise referandum yayını var. 
TRT1 bu hafta 4 diziyle yayında. Salı, çarşamba ve pazar akşamları dizi yayını yok.
Kanalın en uzun soluklu dizisi bu hafta 222. bölümüyle ekrana gelecek "Seksenler" de 27 Mayıs'ta final yapmaya hazırlanıyor.
 
 
Haftanın en çok dizi yayınlayan kanalları 7'şer diziyle Kanal D ve Fox Tv.
En az dizi yayınlayan kanallar 4'er diziyle Atv, Show Tv ve TRT1.
6 Majör kanaldan Star Tv ise 6 dizi yayınlıyor.
 
Yayın tablosunun en uzun soluklu dizisini yayınlayan kanal, bu hafta 437. bölümü ekrana gelecek "Arka Sokaklar"  dizisiyle Kanal D. En yeni dizilerini yayınlayan kanallar ise, "Söz" dizisi ile Star Tv ve "Bir Deli Sevda" ile Show Tv. Her iki dizi de 2. bölümleriyle yayınlanacak.
 
 
 

 

Paylaş