Yeni haftanın televizyon kanalları gündemi

Uzunçorap 19.04.2017 Savaşçı
Savaşçı

Yılın 16. haftası (17 Nisan - 23 Nisan 2016) referandum yayınları sebebiyle bir çok dizinin yayınlanamadığı geçtiğimiz haftaya kıyasla sakin bir hafta. Yazıyı hazırladığım bugün itibariyle haftanın en radikal gelişmesi, Fox Tv dizisi "Kırlangıç Fırtınası"nın final yapması oldu. Kanalın haftalık yayın akışına göre dizinin yeni bölümü yayınlanacaktı ve final durumu yoktu, fakat pazartesi günü final duyurusu geldi.
Kırlangıç Fırtınası'nın final kararı hem sürpriz oldu, hem de olmadı. Dizinin reytingleri kötü gidiyordu ve her an bu karar bekleniyordu ama bir yandan da önceden konuşulmadığı için ani bir karar oldu.


Fox Tv, haftalık dizi programında her gün dizisi olan ve en çok dizi yayınlayan iki kanaldan biri (Diğeri Kanal D). Kanalın salı akşamları 2 tane olmak üzere 8 dizisi var. "Kırlangıç Fırtınası"nın gidişiyle bu sayı 7'ye inecek. Muhteşem Yüzyıl: Kösem'in de reytingleri iyi  gitmiyor, fakat yurt dışı satışı şimdilik bu durumu tolere ediyor anlaşıldığı üzere. Kanalın diğer dizileri: O Hayat Benim, No: 309, Çoban Yıldızı, Dayan Yüreğim, Kalbimdeki Deniz ve Savaşçı. Bu hafta 2. bölümüyle ekrana gelecek yeni dizi "Savaşçı" akışa hızlı bir giriş yaptı, haftalık dizi reytingleri tablosunda kanalın en yıldız işi oldu.

 
 
Haftanın diğer kanal hareketlerine gelirsek: 
 
Show Tv bu hafta 2 diziyle haftanın en az dizisi olan tv kanalı. Geçen hafta "Aşk ve Gurur" dizisinin final yapmasıyla dizi sayısı 3'e indi ama bu hafta şöyle ilginç bir durum oldu. Geçen hafta 2. bölümü yayınlanan "Bir Deli Sevda" bu hafta yayın akışında yok. Dizinin finali de duyurulmadı. Dizi eğer sessiz sedasız yayından kaldırıldıysa geçen hafta final yapmış oluyor. Eğer durum belirsizliğini koruyorsa da hafta içi her an bir değişiklik olabilir.
Show Tv'nin bu haftaki iki dizisi, pazartesi akşamları ekrana gelen çok izlenen dizisi "İçerde" ile cumartesi akşamları ekrana gelen "Yeni Gelin".
 
Kanal D haftanın hem en çok dizisi olan iki kanalından biri, hem de bu hafta kuvvetli dizi hareketlerinin gerçekleştiği bir diğer kanal. Şöyle ki, bu hafta iki dizi yer değiştiriyor ve bu diziler Kanal D dizileri. "Hayat şarkısı" pazardan ayrılıp eski yerine, yani salıya dönüyor (döndü) ve "Kara Yazı" başladığı salı gününden ayrılıp pazara kayıyor. Kanal D'nin yayında 8 dizisi var. 2 dizisinin birden yayınlandığı gün pazar. Kanal D pazar günü "Bodrum Masalı"nı 19:45'te başlatıp 21:00'de bitirerek, dizi sürelerinin kısalması konusunda da öncülüğünü sürdürüyor. Geçen hafta referandum yayınları sebebiyle yayınlanmayan "Evlat Kokusu", "Bodrum Masalı" ve "Hayat Şarkısı" dizileri bu hafta ekrandalar. Haftalık dizi reytingleri tablosuna göre, Kanal D'nin en çok izlenen işleri "Arka Sokaklar" ve "Vatanım Sensin".
 
Atv bu hafta 4 diziyle yayında. Geçen hafta "Ölene Kadar" dizisinin final yapmasıyla perşembe akşamları boşaldı ve yayındaki dizi sayısı 4'e düştü. Kanalın bir diğer dizisi "Bu Şehir Arkandan Gelecek" bu akşam ekrana geliyor ama birkaç haftada bir maç yayınlarına yeniliyor. Evelki hafta yayınlanmamıştı, geçen hafta yayınlandı, bu hafta da var ama gelecek hafta yine yok. Kanalın en başarılı işi bir hafta aradan sonra yeni bölümü ile ekrana gelen salı akşamı dizisi "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz". 
 
Star Tv bu hafta 7 diziyle yayında, her akşam bir dizisi var. Star Tv, dizileri bakımından bir denge kurmayı ve uzun süredir bu dengeyi korumayı başaran bir kanal. Geçen hafta referandum yayını sebebiyle yayınlanamayan pazar akşamı dizisi "Hayat Bazen Tatlıdır" bu hafta ekranda. Kanalın en başarılı işi salı akşamları ekrana gelen "Anne".
 
TRT1 bu hafta 6 diziyle yayında. Salı akşamı hariç her gün bir dizisi var. Geçen hafta maç sebebiyle yayınlanmayan "Baba Candır", referandum sebebiyle yayınlanmayan "Payitaht" ve "Lise Devriyesi" yeni bölümleriyle ekrana geliyorlar. Kanalın en reytingli işi, aynı zamanda haftalık dizi reytingleri tablosunun da ilk sırasında yer alan "Diriliş Ertuğrul".
 
Online kanal Puhu Tv'nin ilk ürettiği dizi "Fi", 3 hafta aradan sonra bu hafta yine 3 bölümüyle yayında. 4., 5. ve 6. bölümleri cuma akşamı internet üzerinden izlenebilecek. Kanal şu anda 1 diziyle yayında. 
 
Haftanın en çok dizi yayınlayan kanalları 8'er diziyle Fox Tv ve Kanal D.
En az dizi yayınlayan kanalı 2 diziyle Show Tv.
 
Yayın tablosunun en uzun soluklu dizisini yayınlayan kanal, bu hafta 438. bölümü ekrana gelecek "Arka Sokaklar" dizisiyle Kanal D. En yeni dizisini yayınlayan kanal ise, 2. bölümü yayınlanacak "Savaşçı" dizisi ile Fox Tv.
 
 
Bu hafta itibariyle,
 
Kanallar ve en uzun soluklu dizileri:
Kanal D - Arka Sokaklar (438. bölüm)
TRT1 - Seksenler (223. bölüm)
Fox Tv - O Hayat Benim (129. bölüm)
Atv - Kırgın Çiçekler (80. bölüm)
Star Tv - Kara Sevda (65. bölüm)
Show Tv - İçerde (30. bölüm)
 
 
Kanallar ve en yeni dizileri:
Fox Tv - Savaşçı (2. bölüm)
Star Tv- Söz (3. bölüm)
Kanal D - İsimsizler (4. bölüm)
Puhu Tv - Fi (4.5.6. bölümler)
TRT1 - Lise Devriyesi (4. bölüm)
Show Tv - Yeni Gelin (7. bölüm) 
Atv - Bu Şehir Arkandan Gelecek (15. bölüm)
 
 

 

Paylaş